Ifjúsági OB-érmekkel ért véget az úszók nyári bajnoki szezonja

Az úszók olimpiai versenyei közepette itthon folyamatosan zajlottak az országos bajnokságok. Idén nyáron utolsónak az Ifjúsági OB megrendezésére került sor, melynek a Debreceni Sportuszoda adott otthont. A Zalaco-ZÚK úszóinak nagyobb része a saját korosztályos versenyein már túljutott, így kissé fáradtan érkeztek a szezonvégi utolsó versenyre – mondta Horváth Csaba vezetőedző – ám ennek ellenére még mindig születtek egyéni csúcsok, és Nagy Napsugár révén érmek is. De az is nagyon jó hír, hogy ismét volt váltója a ZÚK-nak.

A legeredményesebben ezúttal Nagy Napsugár versenyzett, aki 1500 és 800 méteres gyorson is aranyérmet tudott szerezni. 400 méteren csak egy ifjú olimpikon (Ábrahám Lilla Minna) tudta megelőzni, és még 200 méteren is pontszerző helyen – a 6-dikon tudott célba csapni.

Nett Vivien több versenyszámban is A-döntős szereplést harcolt ki, és a három hosszútávú gyorsúszószámban szerepelt a legjobban: 1500 és 400 méteren 4., 800 méteren pedig 5. helyezést ért el. Ezeken kívül Vivien rajthoz állt még 400m vegyesen is, ahol 9. lett, és a hátúszó számokban is, ahol a középmezőnyben végzett.

A hátúszás különben is Scheffer Eszter „műfaja” – ki is tett magáért Eszter, B-döntős szereplésekkel szerzett pontokat: 50méter háton 3. helyezett lett, 200 méteren pedig 4., 100m háton pedig megnyerte a B-döntőt!

Németh Emília is főleg a gyorsúszó számokban versenyzett, de két legjobb helyezése a 13. volt 1500m gyorson és 400m vegyesen is – ami fiatal úszónk állóképességét bizonyítja.

Aouich Meryem szintén a hosszútávú gyorsúszó számokban ért el jó eredményeket: 1500 méteren 15., 800méteren pedig 16.  helyezettként csapott célba. S noha Balogh Adél a rövidebb távokon indult – 50 gyors, 100mell, 200 gyors – legjobb eredménye, egy 17. hely mégis 800 méter gyorson jött össze. Németh Luca pedig a hátúszó számokban állt rajthoz 50/100/200 méteren, ahol a középmezőnyben fejezte be a versenyt.

Végezetül nagyon jó hír, hogy ismét ki tud állítani a Zalaco-ZÚK csapata egy váltót! 4×200 méter gyorson indult a Nett Vivien, Scheffer Eszter, Németh Emília és Nagy Napsugár összetételű csapat, s nagy versenyben az 5. helyezést sikerült elcsípniük!